EnglishGermanRussianTurkish

UVC FAN

Bilgi Alın

Bize kolaylıkla ulaşıp bilgi alın.

Çoklu Sipariş Oluştur

Firmanız için sipariş oluşturun.

Basında Ultraviyole

Menü

Fiat Panda ve 500 modelleri için D-Fence hijyen paketini duyurdu

Fiat yenilenmiş şehir aracı Panda ve süper mini 500 modelini Avrupa kıtası genelinde satışa çıkardı. Fakat her ne kadar Türkiye’de henüz bayilere gelmiş olmasa da bu iki modelin en büyük özelliği, Mopar D-Fence paketine ev sahipliği yapıyor olmalarıydı. Yine ülkemizde satılmayan Panda ve 500’ün hibrid versiyonlarına uygulanabilen bu paket, hijyen takıntısı olanlar için bulunmaz nimet gerçekten.

Mopar tarafından geliştirilen Fiat’ın D-Fence paketi için bundan daha iyi bir zamanlama olamazdı gerçekten. Yavaş yavaş tüm dünyanın Koronavirüs sonrası hayata ayak uydurmaya hazırlandığı dönemde çıkarılan bu paket, kabin içini alkol veya dezenfektanla temizlemekten çok daha güvenli. Ultraviyole ışının kullanılıyor olmasıyla da Mopar çıtayı yükseltmiş doğrusu.

Zorlu Center sosyal hayata hazır

Zorlu Center, İçişleri Bakanlığı’nın yeni dönem için getirdiği kurallar içerisinde yer alan AVM havalandırmalarında yüzde 100 taze hava dolaşımını uyguluyor. Bununla birlikte 2 milyon TL’yi aşkın yatırımla UVC (Ultraviyole) teknolojisini tüm kapalı alanlardaki hava kalitesini de en üst seviyeye çıkarıyor. Uygulandığı ortamdaki mikroorganizmaları yok eden UVC teknolojisi, taze havayla da gelmesi muhtemel bakteri ve virüslerin yok edilmesini sağlıyor. UVC teknolojisi, bugüne kadar grip, soğuk algınlığı, kızamık ve Sars gibi birçok virüse karşı yüksek oranda etkili koruma sağladığına yönelik birçok araştırmaya konu oldu. Özellikle hastane gibi sağlığın ön planda olduğu birçok kapalı alanda uygulanan bu teknolojinin havanın temizlenmesinde oldukça başarılı sonuçlara ulaştığı biliniyor. 

Güney Kore, COVID-19 ile Mücadele İçin Akıllı Otobüs Durakları Kullanıyor

Güney Kore, Koronavirüs’ün yayılmasına karşı savaşmak için yüksek teknolojili otobüs durakları kullanmaya başladı. Bu akıllı otobüs durakları, sıcaklıkları kontrol etmek için harici termal kameralara ve iç kısımda ultraviyole dezenfekte edici lambalara sahip.

Güneş enerjisiyle çalışan duraklar, Seongdong bölgesindeki ana otobüs güzergahları boyunca başkent Seul’de kuruldu. Yolcuların buraya girebilmek için bir termal kameranın önünde durması gerekiyor ve sürgülü kapı yalnızca 37.5 derecenin (99.5F) altında bir sıcaklık algılandığında açılıyor. Ayrıca çocukları kontrol etmek için aşağıya başka bir kamera daha yerleştirilmiş.

Anadolu Isuzu araçlarında Kovid-19'a karşı önlem paketleri

Anadolu Isuzu, toplu taşımada kullanılan araçlarda ve okul servis araçlarında aldığı önlemlerle Kovid-19 virüsünün bulaşma riskini azaltarak hem yolcuları hem de sürücüleri korumayı hedefliyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Anadolu Isuzu, Kovid-19 pandemisiyle mücadele kapsamında araçlarında aldığı, virüsün bulaşma riskini azaltmaya yönelik önlemlerle hem yolcuların hem de sürücülerin sağlığını korumaya katkıda bulunuyor.

Önlemler, Kovid Önlem Paketleri adı altında “Dezenfeksiyon”, “Kontrol”, “Temas” ve “İzolasyon” olmak üzere 4 başlık altında geliştirildi.

Gebze Teknik Üniversitesi ve San Rafaelle Üniversitesi tarafından test edilerek onaylanan UV-C sterilizasyon uygulaması, özellikle turizm araçlarında bagaj kısmında da kullanılarak bagajların dezenfektasyonu sağlanıyor.

New York toplu ulaşım araçlarını UVC ışınları ile dezenfekte etmeyi deneyecek

BD’de koronavirüs salgınından en çok etkilenen yer olan New York’ta hayatın yeniden başlayabilmesi için metro trenleri ve otobüslerin UVC ışınlarıyla dezenfekte edilmesi planlanıyor.

CBS’in haberine göre Metropolitan Ulaşım Dairesi, bazı tren ve otobüslere 150 kadar ultraviyole ışını saçan cihaz yerleştirecek. Projenin maliyeti yaklaşık 1 milyon dolar.

Columbir Üniversitesi’nden bilim insanları ile birlikte yürütülen proje, şu an hizmet vermeyen toplu ulaşım araçlarında denenmeye başlandı.

Ultraviyole ışınlarıyla Covid-19’u yok eden araba tasarladı

Konya’da fizik öğretmenliği yapan Hasan Hüseyin Bayrak da kendi imkanlarıyla sterilizasyon yapabilen bir araç tasarladı. Bayrak’ın Mobil Ortam Ultraviyole Koruma adını verdiği sistem, hava, su ve yüzeylerde bulunan mikroorganizmaları araç üzerine yerleştirilen UV-C ultraviyole lambalar ile etkisiz hale getiriyor. Ultraviyole ışığın şiddetine göre sterilizasyon yapabilen cihaz, dezenfektan gibi kimyasallar kullanmadan bulunduğu ortamı birkaç saat içerisinde temizliyor..

Koronavirüse karşı el tipi UV cihazı

Ozon ve kimyasal içermeyen, 20 adet UVC (Ultraviyole-C) LED lambası ile donatılmış 59S – X5 Sterilizasyon Çubuğu; su veya kimyasal maddeye gerek kalmadan bakteri, mikrop ve virüslerin yüzde 99,9’unu öldürüyor. Evde, ofiste ve yolculukta; masa, koltuk, yastık, yorgan, halı, klavye, klozet, lavabo, laptop gibi hemen hemen her yüzeye uygulayarak bakteri, mikrop ve virüslerden arındırılmış sterilize ortam sağlıyor.

Koronavirüsü 25 saniyede yok etmenin yolu bulundu

Boston Üniversitesi bilim insanları, Kovid-19 hastalığını yok etmenin en etkili yolunu tespit etti.

ABD’de Boston Üniversitesi’nin Ulusal Enfeksiyon Hastalıkları Laboratuvarı’nın (NIEDL) Signify şirketiyle ortaklaşa gerçekleştiği araştırma sonucu, Kovid-19 hastalığına neden olan SARS-CoV-2 virüsünü etkisiz hale getiren en etkili yol tespit edildi.

Dr. Anthony Griffiths başkanlığında yapılan araştırma kapsamında bir deneye başvuruldu. Buna göre virüsün bulaştığı malzemeye farklı dozlarda ultraviyole radyasyon uygulandı. Ardından virüsün etkisiz hale gelme hızı ölçüldü.

İngilizler tasarladı! İşte koronavirüsü öldüren koltuklar.

Tüm dünya pandemi ile mücadele ederken, her gün yeni korunma yöntemleri geliştiriliyor.

Koronavirüslü yeni normalde, uçakla yolculuk edeceklerin yüreklerine su serpecek haber İngiltere’den geldi.

İngiliz tasarımcılar, koronavirüsü yok eden uçak koltuğu tasarladı.

Priestman Goodi şirketi, koronavirüsü öldürecek yetenekteki uçak koltuklarını görücüye çıkardı.

Şirket, yeni tasarımında yolcuları enfeksiyonların yayılmasından korumaya odaklandı.

Koltuğun üretiminde virüsleri öldüren ultraviyole temizleme yöntemine sahip malzemeler kullanıldı.

Ultraviyole ışın havayı temizliyor

1 Haziran’la birlikte birçok iş yeri açıldı. Bu durum iş yerleri gibi kapalı alanların havası nasıl temizlenebilir sorusunu akıllara getirdi. Bunun için koronavirüsle mücadelede önemli bir yere sahip olan ultraviyole UVC teknolojisi dikkat çekmeye başladı.

Bu sistem AVM, otel ve rezidans gibi yerlerde de kullanılmaya başlıyor. Ultraviyole ışınları sayesinde koronavirüs başta olmak üzere birçok hastalığın önüne geçiliyor.

Lokantalarda ultraviyole ışıkla temizlik yapılacak

Hijyen, maske ve mesafe kurallarıyla yeniden açılan lokanta, restoran ve kafeler, belirlenen kuralların yanında ilave tedbirler de alıyor. Bu kapsamda çalışmalara başlayan Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu, hijyen tedbirleri kapsamında yeni bir uygulamayı hayata geçiriyor. 

Yerli bir teknoloji firması tarafından geliştirilen mini boy ultraviyole el feneriyle masa ve sandalyelerin virüs ve bakterilerden temizlenmesi amaçlanıyor

Koronavirüse düşman ışık: DNA'sını bozuyor

Koronavirüsün Türkiye’de ortaya çıkmasının ardından önlemler de artırıldı. Ultraviyole C ışığının mikropları yok ettiğini söyleyen Mustafa Özçam UV-C ışığı, SARS ve MERS virüslerinin DNA yapısını bozuyor. AVM, hastaneler ve okullarda kullanılan bu sistem, mikropların yüzde 99.9 oranında sterilize edilmesine sebep oluyor dedi.

What the airplane cabin of the future might look like

hose seated in “pure skies rooms” will fly in a fully enclosed personal space, partitioned by curtains and complete with light and temperature control systems, as well as a personal wardrobe and overhead storage and an in-flight entertainment system synchronized to the passenger’s devices.

As well as comfort, the cabin also boasts hygiene credentials, with minimal split line seat design and antimicrobial materials.

The studio has also incorporated heat, ultraviolet UVC cleaning and fogging as part of the cabin’s pre-boarding process, and notes that touch-free features run through the cabin.