EnglishGermanRussianTurkish

UVC FAN

Bilgi Alın

Bize kolaylıkla ulaşıp bilgi alın.

Çoklu Sipariş Oluştur

Firmanız için sipariş oluşturun.

Doğrudan UV-C Hava Dezenfeksiyonu

Menü

Doğrudan UVC-Hava Dezenfeksiyonu ( Havanın Doğrudan UVC Lambasına Maruziyeti olduğu UVC Armatürler )

Uygulama

Hava , yüzey ve Malzeme dezenfeksiyonu için istenilen güçte ve boyutta kullanılabilir.

Avantajlar :

Hızlı ve Çabuk Uygulanır, Ekonomiktir.

Dezavantajları:

Ultraviyole teknoloji uzun yıllardır her türlü dezenfeksiyon ( Hava , Yüzey , Su ) için kullanılmaktadır ve bu konu hakkında yüzlerce bilimsel çalışma ile UVC’nn mikro organizmalar üzerinde etkinliği kanıtlanmıştır. Fakat bunca verimi yanında çok dikkatli kullanılması gereken de bir teknolojidir ( Göz ve cilt Teması , Doğru lamba seçimi olmaması durumunda ozon gazı üretmesi gibi )

240nm Dalga boyu altındaki UVC lambaları Ozon üretmektedir Dünya Genelinde yaşanan pandemi sonrası UVC lambalarına ihtiyacın artması sebebiyle kaliteleri tescil edilmiş lamba üreticileri ( Philips , Osram , General Electric ) ürün tedarik edemeyecek duruma gelmiştir ve bu marka lambaların bulunması mümkün olmamaktadır. Bu sebeple birçok cihaz üreticisi çin menşeli lambalar tercih etmek zorunda kalmıştır. Belirtilen kalite stadartı olmayan ve kalitesi tescil edilmemiş ürettiği UVC dalga boyunun stabil olmayışı sebebi ile hem dezenfeksiyonda başarı elde edememekta hemde ozon üreterek sağlığa zararlı gazların salınımına sebebiyet vermektedir.

 

Havayı sirküle edecek bir sistemleri olmadığından sadece ışığın yansıdığı alanda etkili olabilirler.

Profesyonellerce kontrollü kullanılmayacaksa ( Ev , Ofis , İşyeri , mağazalar , okullar v.b . ) kurumlarda kullanımı uygun değildir cilt ve göz teması sonrası ciddi hasarlar verebilirler.

Dezenfekte edilmiş havanın kullanıldığı odaya homojen dağıtılması imkansızdır.