EnglishGermanRussianTurkish

UVC FAN

Bilgi Alın

Bize kolaylıkla ulaşıp bilgi alın.

Çoklu Sipariş Oluştur

Firmanız için sipariş oluşturun.

Floresan Kullanan Sistemler

Menü

Klasik Floresan Kullanılan Kapalı UVC Hava Dezenfeksiyon Sistemleri

Uygulama

Dışarıdan görünmeyecek şekilde UVC ışınlarının sızmayacağı bir kapalı sistem içerisine UVC Lambaları yerleştirilerek bir fan aracılığı ile havanın UVC lablara maruz bırakılarak sirküle edildiği sistemlerdir.

Avantajlar

Hızlı ve Çabuk Uygulanır, Ekonomik ve Ozon üretmeyen dalga boyunda kalitesi tescil edilmiş markalar tarafından üretilen lambalar kullanıldığında güvenli sistemdir.

UVC Lambalar kapalı sistem içerisinde yer aldığından göz ve cilt teması söz konusu değildir

Hava sirkülasyonu yaptığından Dezenfekte edilmiş hava oda içesine homojen olarak dağılmaktadır.

Sağlık Profesyonellerince de kullanılabildiği gibi her türlü  ortamda ( Ev , Ofis , İşyeri , hastane , mağazalar , okullar v.b . ) kullanılabilmektedir.

Montajı ve kullanımı çok kolaydır

Dezavantajlar

Sistemlerin kullanılacakları oda hacimleri doğru tercih edilmelidir. Yetersiz güçte cihazlar ortam havasının dezenfekte edilmesinde yavaş kalabilirler

UVC Floresan kullanıldığından 2-3 günde bir floresan yüzeyleri nemli bezle temizlenmelidir ( Balast kullanımdan dolayı oluşan manyetik alan tozların çekilmesine ve lamba yüzeyine yapışmasına sebebiyet vermektedir ) Bu temizlik yapılmaması durumunda UVC dezenfeksiyon işlemini yapamamaktadır.

Yılda 1 kez UVC lambaları ve Kullanılanılan balast sisteminin değiştirilmesi gerekir.

Ledlere kıyasla elektrik tüketimleri fazladır.

Dışarıdan gelebilecek darbelere karşı yüksek hassasiyetle lambalar korunmalıdır. Çabuk kırılır ve kırıldıklarında kesiklere ve en önemlisi içlerinde yer alan civanın ortama karışması ve solunmasına neden olabilir. Ağır metal olan civanın solunması ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. ( Bakınız European Commission Biological effects of UV-C Radiation relewant to health with particular referance to UV-C lamps )

Dünya Genelinde yaşanan pandemi sonrası UVC lambalarına ihtiyacın artması sebebiyle kaliteleri tescil edilmiş lamba üreticileri ( Philips , Osram , General Electric ) ürün tedarik edemeyecek duruma gelmiştir ve bu marka lambaların bulunması mümkün olmamaktadır. Bu sebeple birçok cihaz üreticisi çin menşeli lambalar tercih etmek zorunda kalmıştır. Belirtilen kalite stadartı olmayan ve kalitesi tescil edilmemiş ürettiği UVC dalga boyunun stabil olmayışı sebebi ile hem dezenfeksiyonda başarı elde edememekta hemde ozon üreterek sağlığa zararlı gazların salınımına sebebiyet vermektedir.

Kullanım ömürleri kısadır.