EnglishGermanRussianTurkish

UVC FAN

Bilgi Alın

Bize kolaylıkla ulaşıp bilgi alın.

Çoklu Sipariş Oluştur

Firmanız için sipariş oluşturun.

Güvenlik talimatları

Menü

UV radyasyonunu ele almak için güvenlik talimatları

UV radyasyonu oldukça etkilidir ve sadece basit ve karmaşık olmayan personel koruma önlemlerine ihtiyaç duyar. Bunlar basit ve karmaşık olmasa da, bunların gözlemlenmesi önemlidir. Kurulumunuz için gerekli, nerede ve hangi önlemlerin alınması gerekiyorsa, bunları ayrıntılı olarak memnuniyetle açıklayacağız.

 

Lütfen herhangi bir soru sormaktan çekinmeyin.

Konu

Bilgi

UV ışını

UV radyasyonu hem gözler hem de cilt için bir tehlike oluşturur. Açık Armatür UV kaynakları kullanıldığında ilgili personel koruma önlemleri alınmalıdır İnsanların bulunduğu ortamlarda Açık armatür tipi UV Armatürlerin kullanılması çok risklidir. Bununla birlikte, radyasyon kaynağı, UV radyasyonunun kaçma olasılığının olmadığı kapalı sistem cihazlarda bu riskler geçerli değildir. (Su dezenfeksiyon sistemleri, Hava sirkülasyonu yapan için hava dezenfeksiyon sistemleri.)

Ozon oluşumu

240 nm altında Dalga boyunda UV-C lambalar ve Kaliteli malzemeden standartlara uyulmadan üretilen genellikle Çin manşeyli UV-C Lambalar start kalibre edilmişl dalga boyu veremediklerinden dolayı belli miktarda Ozon üretirler .  UV radyasyon kaynakları kullanılırken 0,1ppm MAK değerine uyulmalıdır (MAK = Maximum workplace concentration- Maksimum işalanı konsantrasyonu) Satın alınacak Hertürlü UV-C sistemlerinde Dünyaca  , Kalitesi Tescil edilmiş ve Dalga boyu stabil olan markalar ve ürünlerin tercih edilmesi çok önemlidir.

Kurulum / Çalıştırma

Açık Sistem armatürlerde iki yönlü anahtarlar, bilgi plakaları veya acil kapatma anahtarları operatörün sorumluluğundadır ve kendi takdirine bağlıdır. Münferit bileşenler sistemlere, ekipmana veya prototiplere entegre edilecekse, geçerli elektroteknik düzenlemelere uymak operatörün sorumluluğundadır. Sadece ilgili eğitime sahip kalifiye teknisyenlerin UV-C armatürleri kullanmasına izin verilmelidir.

Malzeme Kararlılığı

Malzemeler uzun ve yoğun UV ışınlamasından sonra renk değiştirebilir. UV ışınlarına dayanıklı malzemelerin kullanılmasını öneririz. Ozon üreten radyasyon kaynaklarını kullanırken, ozonun güçlü bir oksidatif etkiye sahip olduğu ve akçiğerlere ciddi zararlar verebileceği unutulmamalıdır.