EnglishGermanRussianTurkish

UVC FAN

Bilgi Alın

Bize kolaylıkla ulaşıp bilgi alın.

Çoklu Sipariş Oluştur

Firmanız için sipariş oluşturun.

İklimlendirme Sistemlerine Entegrasyon Modülü

Menü

İklimlendirme Sistemlerine Entegrasyon Modülü ( Havalandırma Sistemi İçerisine Yerleştirilen UVC Lambaları )

Uygulama

Merkezi Havalandırma ve Klima sistemi ile hava silkülasyonun sağlandığı ortamlara mrkezi havalandırma sistemi içerisine UVC lambalarının engere edilerek kullanıldığı sistemlerdir.

Avantajlar

Hızlı ve Çabuk Uygulanır UVC lambalarına direk maruziyet olmadığından Ozon üretmeyen kaliteli lambalar tercih edildiğinde güvenlidir

Dezavantajlar

UV-C ışınlarının  Mikrobiyolojik olarak havada bulunan tüm mikroorganizma türlerinin DNA yapısına hasar verecek dozda cm2 ‘ye düşen dozu , gerekli  hava miktarını ve  ışınlara maruziyet süresini ayarlayabilmek hava dezenfeksiyonu açısından çok zor ve mühendislik hesapları gerektiren bir konudur. 

Bu sebeple Merkezi sistem iklimlendirme santrallerinden geçen saatte milyonlarca metre küp havaya dezenfeksiyon sağlaması için gereken cm2 ye düşen UVC dozunun sağlanması mümkün değildir. 

Ancak merkezi sistemde kullanıla UVC lambaları hava filtreleri ve kanallarda mantar bakteri küf oluşumunun önüne geçebilir . Sistemlerin etkinliğini Çevre laboratuvarından veya firmamızdan çalıştığınız ortamda UVC aktif ve Aktif olmadan hava örneklemesi yaparak mikrobiyal yönden testini yaptırarak emin olabilirsiniz.