EnglishGermanRussianTurkish

UVC FAN

Bilgi Alın

Bize kolaylıkla ulaşıp bilgi alın.

Çoklu Sipariş Oluştur

Firmanız için sipariş oluşturun.

Partikül Ölçüm Cihazı

İç Hava Kalitesi Ölçüm Cihazı

Previous
Next

Partikül Madde Sayımı

Ölçüm Cihazı, işçilerin maruz kaldığı toz parçacıklarının konsantrasyonu tespit etmek için çevre ölçümleri, fabrikalar ve ofislerde günlük kullanım için uygundur. Böyle bir partikül sayacı, sanayi araştırma ve geliştirmede veya temiz bir oda içinde kullanılır. Partikül ölçüm cihazı, parçacık miktarını kontrol etmek için havayı emerek içinden geçirir.

Havada bulunan toz emisyonları toz, kir, is, duman ve asılı halde duran sıvı damlalarından oluşur. Ayrıca bu partiküller havada bulunan organik ve inorganik maddelerin kompleks karışımından da oluşabilir. Tozlar fiziksel olarak kütle konsantrasyonu ve büyüklük olarak karakterize edilirler. 2.5 mikrondan büyük olan partiküller genellikle kaba partikül olarak, 2.5 mikrondan küçük olanlar ise ince partiküller olarak adlandırılırlar. Çapı 10 mikrometreden küçük parçacıklar kalp ve akciğer hastalıklarıyla ilişkili olan her türlü sağlık hastalığına neden olabilir.

Partikül Ölçüm Cihazı, hafızası ve bilgisayara veri aktarımı için yazılımı ile birlikte gerçek zamanlı bir hava ölçüm sistemidir.

 

İç mekan havasına maruz kalma durumu açısından en sık karşılaşılan ve en tehlikeli madde grupları, şüphesiz formaldehit (HCHO) ve uçucu organik maddelerdir (VOC).

Bu nedenle her iki konsantrasyonu da aynı anda ve gerçek zamanlı olarak Sistemle ile ölçebilir ve oda havasındaki kirliliğin sakıncasız bir aralıkta olduğundan emin olabilirsiniz. 0,01 ppm veya 0,01 mg/m³’ten itibaren en küçük konsantrasyonları da belirler.

Yasalar, sınır değerleri genellikle mg/m³ veya ppm (parts per Million) cinsinden tanımlar. Bu nedenle, tüm ölçüm değerleri tek bir tuşa basarak mg/m³ veya ppm cinsinden görüntülenebilecek şekilde tasarlanmıştır.

TVOC Kimyasal Kirliliğinin Ölçülmesi

Uçucu Organik bileşiklerin moleküler konsantrasyonunu ölçer. Benzen, Tolüen ksilen, aromatik hidrokarbonlar, aldehitler, amonyak, azot oksitler ve hidrojen sülfür gibi 53 organik bileşiği ölçer.

NDIR Non-Spektroskopik İnfrared CO2 Sensörü

Absorbsiyonlu gaz odası ve optik hücre teknolojisi ile yüksek verimlilikte, Yüksek doğrulukta ve stabil ölçüm yapar.

Çift Platin Katalitik Elektrod Teknolojisi

Elektrokimyasal prensibi ile çalışan formaldehid sensörü.

6 Kanal Lazer Partikül Sensörü.

Yüksek kaliteli lazer ışını saçan sensörü ile yüksek doğrulukta PM 0.3 ile PM10 arası partikül ölçümü. Ayarlanabilir hızlı, geri beslemeli numune alma sistemi ve yazılımsal kompanzsyon teknolojisi