EnglishGermanRussianTurkish

UVC FAN

Bilgi Alın

Bize kolaylıkla ulaşıp bilgi alın.

Çoklu Sipariş Oluştur

Firmanız için sipariş oluşturun.

Yüzey Hijyen Kiti

Yüzey Hijyen Kiti

Yüzey Hijyen Kiti ile mikrobiyolojik analizler için tüm yüzeylerden besiyeri teması ile analizi gerçekleştirebilen bir üründür. Personel, ekipman, katı sıvı tüm yüzeylerden örnek alabilmesi mümkündür.  

 

Hijyen Kontrol Kitlerimiz, tek bir kit ile iki farklı analizi pratik bir şekilde yapmak üzere tasarlanmıştır. Her türlü yüzey ortamından, katı veya sıvı materyaller rahatlıkla çalışabilirsiniz.

 

 

Taşınması kolay, kullanımı pratiktir. Test sonuçlarının değerlendirilmesi için özel bir mikrobiyoloji bilgisi gerektirmeyen bu kit, hijyen kontrolleri, hijyen denetimi ve HACCP uygulamaları için vazgeçilmez bir üründür. 

 

İki yüzeyine aynı veya farklı besiyerleri dökülebilir. Böylece birden fazla mikroorganizma analizi tek bir kit ile yapılabilir.

 

Yüzey Hijyen Kitinin bir kutusunda 10 adet ürün bulunmaktadır. 10 – 25°C sıcaklık arasında ürünlerin saklanması tavsiye edilir. 

 

Her bir pakette 2 adet besiyeri bölgesi bulunur. 2 yüzeyi de 1 cm2’lik 10 adet bölgeye bölünmüştür. Böylece sonuçlar istenirse 10 cm2’de sayı olarak, istenirse yoğunluk şeklinde verilebilir. 

Kullanım Alanları

Hijyen kontrolüne ihtiyaç duyulan pek çok sektörde kullanılmaktadır. En yoğun kullanım alanları; gıda, su, ilaç ve kozmetik firmaları olup; sıklıkla gıda reyonlarında, havuz ve kaplıca sularında, yemekhaneler, hastane ve muayenehanelerde kullanılmaktadır. 

 

Personel, alet-ekipman ve yüzey hijyen kontrollerinde vazgeçilmez bir yardımcı olan Yüzey Hijyen Kiti ile ürününüze bulaşabilecek mikroorganizmaların kaynaklarını tespit edebilir ve ürünlerinizi mikroorganizma kontaminasyonundan koruyarak, raf ömürlerini uzatabilirsiniz.

Uygulama Şekli

Uygulama için Yüzey Hijyen Kiti’nin kapağı çevrilerek açılır ve Yüzey Hijyen Kiti tüpten dışarı çıkartılır. Yüzey Hijyen Kiti uygulanacağı yüzeye hafifçe bastırılarak temas ettirilir. 90 derece kıvrılabilen yapısı sayesinde, uygulanması zor, eğimli ve dar yüzeylerde bile besiyeri yüzeyle temas eder.  

 

Sıvı örnekler için Yüzey Hijyen Kiti’ni sıvıya bir kez daldırıp çıkarmanız yeterli olacaktır. Besiyeri yüzeyiyle temas ettikten sonra tekrar tüpe yerleştirilerek kapağı kapatılır, dik şekilde inkübasyona bırakılır. 

İnkübasyon Süresi

Bakteriler için; 37 C’de 24-48 saat, Küf ve Maya için; 25 C’de 72-120 saat etüvde  inkübasyona bırakılır. İstediğiniz analize göre inkübasyonu gerekli koşulları sağlayan oda şartlarında yapabilirsiniz.